Srpen 2010

Dekorace s růží

31. srpna 2010 v 15:45 | Carol (K.H.) |  Jiné výtvory
Otázka-Co se dá vytvořit z vlny,růže a láhve od vína?
Odpověd-Hezká dekorace.
Růže je sušená a červená. Protože je červená zvolila jsem červenou vlnu a tmavší láhev.

Výroba byla jednoduchá.
Z láhve jsem odstarnila etikety,poté jsem dovnitř dala vlnu.(Dala jsem jí tolik,jak jsem chtěla,aby růže byla vidět. Nakonec jsem tam růži dala. A ještě pro ozdobu jsem nahoře trochu vlny omotala a konec omotala okolo láhve a úplný konec přilepila izolepou.

2 nevydařené pokusy

30. srpna 2010 v 12:16 | Carol (K.H.) |  Tempery
Ani jsem nevěděla jestli to sem mám dát. Takže a ted vysvětlení,co to vlastně je.
1. Do čtvrtky jsem vyryla motýla a přetřela temperou. Ale efekt,který jsem čekala se nedostavil.

2. Vzala jsem si čtverečky(lékařský,jak se dávají na ránu) a namočila je do vody s temperou a naskládala je na čtvrtku a chvíli nechala. Také to ale nedostalo ten požadovaný efekt.

3 obrázky kreslené v letadle a jeden od bazénu

28. srpna 2010 v 14:34 | Carol (K.H.) |  Propiska
1.Měla jsem sebou v letadle časopis Junior a k tomu sešit s propiskou. A protože jsem časopis měla přečtený, řekla jsem si,že něco z něho nakreslím. Začala jsem v něm listovat a do očí mi vpadly vlajky.Nakreslila jsem je a opět začala listovat.Nakonec jsem ještě nakreslila postavu z komixu.

2.A ještě taková menší kresbička bazénu. Kresleno pastelkami.Není to moc podle mé představy,ale jde to.


Hudba-moje přiznání

23. srpna 2010 v 21:36 | Carol (K.H.)
Téma týdne-Hudba aneb moje přiznání
Kdyby jste se mě dnes zeptali,co poslouchám za hudbu,odpověd by byla nic nebo jen nesrozumitelné mumlání.
Ano,ještě před pár dny jsem se za to,co poslouchám styděla,ale teď jsem nabrala odvahu a chci se přiznat. A proto otevřete celý článek.

Téma týdne- Strach

22. srpna 2010 v 12:00 | Carol (K.H.)
Strach je pocit,který vyjadřuje něco,co se nám hnusí nebo nám to není příjemné(bojíme se). Protože je tohle kreativní blog nakreslila jsem pár příčin strachu.
 A to: pavouci,letadla,výšky,krev,duchové,bouřky a tma.
Občas se i děsím toho,co všechno lidé udělají ze strachu. Ale když si vezmu,že kdyby takový pračlověk(který ještě neměl zbraně) se nebál a neutekl před divokou zvěří,tak byli by jsme tady?
Vím,že je to divná otázka,ale něco na tom bude.

Já osobně se bojím pavouků,dřív jsem se bála hodně věcí.

Houby

20. srpna 2010 v 9:34 | Carol (K.H.) |  Tempery
Houby. Jsou nabarvené temperami. Udělala jsem malé i velké. V článku najdete i opravdové houby,aby jste neřekli.:-) Návod v celém článku.
Foceno na zelené pozadí. Ty houby použiji i jako dekoraci na stůl,když budeme vařit houbovou polévku nebo něco s houbami.

Zvoneček

19. srpna 2010 v 20:30 | Carol (K.H.) |  Jiné výtvory
Takovéhle zvonečky jsme dělali ve škole ještě s mojí bývalou třídní na prvním stupni. Tímto jí děkuji. Já jsem sepsala návod a publikovala ho na dvou blogech, po dvou letech jsem návod renovovala a zde ho máte.

Čajová krabička

18. srpna 2010 v 11:46 | Carol (K.H.) |  Jiné výtvory
Další projekt se třídou ve výtvarce.Paní učitelka sehnala i sponzora a to čaje Pickwick. Díky nim jsem získali ceny pro výherce ,které vybrala porota yložená z učitelů a z paní výtvarnice z knihovny.Sice jsem nic nevyhrála,ale musela jsem koukat nad nápady svých spolužáků. Třeba ve druhé třídě vyhrál basketbalový čaj.A nebo Egyptský čaj,Grafitový čaj atd.. Bylo to velice zajímavé.
Můj návrch nebyl až tak originální. 

Kdo jsem?-Já jako Sherlock Holmes

16. srpna 2010 v 12:17 | Carol (K.H.) |  Fotím
Kdo jsem? Tyhle fotky jsem fotila včera do fototografické soutěže. Vybrala jsem hned tu první.
Chtěla jsme se takhle vyfotit už dávno. A já se Vás ptám, koho na fotkách představuji?
Až to někdo uhádne článek ještě  dopíšu.
Nápověda-Je znám svými převleky. Ostatní nápovědy na fotkách.

Uhádli jste. Jak jsem již psala navštívila jsem Baker street. Právě odtud mám čepici,kterou mám na obrázku. Napadlo mě to se takto vyfotit náhodou prostě mě to trklo a když se objevilo téma Moje fotka,byl to pohon abych to vyfotila. Na úplně poslední fotce můžete vidět i věrného společníka dr.Watsona,ale ve zvířecí (psí) podobě.

Stojan na tužky z kelímku od pití McDonald´s

15. srpna 2010 v 16:45 | Carol (K.H.) |  Jiné výtvory
Napadlo mě to čirou náhodou.Také mě napadla kasička,ta bude popřípadě příště až budu mít další kelímek.
Vím,že Vám to bude připadat jako blbost,ale chtěla jsem poukázat na to,že i z takové věci se dá udělat něco praktického.

London Eye

14. srpna 2010 v 17:41 | Carol (K.H.) |  Fotím
Jak jsem psala,zde jsou dvě fotky London Eye. Moc se mi líbí.Byly vyfoceny náhodou až doma jsem zjistila,že se mi povedly vyfotit hezky do umělecka. Fotky nejsou nijak upravované.
Nejela jsem,protože jsem se začala trochu bát a místo toho jsem byla v Baker street. Snad se příště odhodlám a pojedu.
Článek obsahuje anketu.

Odjezd z Kypru=návrat do Čech

12. srpna 2010 v 20:08 | Carol (K.H.) |  Moje články
Opět zdravím.
Ve 22:30 odjíždíme na letiště a okolo jedné hodiny jsme ve vzduchu. Na Ruzyni budeme okolo 4 hodiny.  Odpoledne bych měla být už aktivní,což znamená přitomna na blogu. Nafotila jsem ještě nějaké fotky[mezi nimi i fotky krasně zabarvené kočky] a dnes i srpek měsíce. V hotelu je docela dost Rusů a Angličanů a já si díky Angličanům vzpomněla na jednu nebo dvě fotky London Eye,kterou sem asi o víkendu dám.
Koukala jsem na další téma fotografické soutěže a už mám vymyšlené,co vyfotím. Nejvíce mi jde do rany specialní téma a to:Moje fotka. 
Jinak se na můžete těsit na nějaké věci,které jsem měla vymyšlené ještě než jsem odletěla,ale nestačila sepsat. Děkuji za komentáře,vždy si ráda přečtu Váš názor.

Přeji krásnou dobrou noc. A pro ty,kteří se rozhodli nespat,mějte se pěkně.

Carol [K.H.]

PS:Článek opravím na čárky až doma.

s1

Za pár hodin jsem u Vás.

Fixy (2.část)

12. srpna 2010 v 12:00 | Carol (K.H.) |  Fotím
Část druhá. Jak už jsem psala, v této části budou otevřené rozházené. Nafotím ještě pastelky.Všechny se mi mco líbí,ale asi nejvíc poslední. Nazvala jsme jí fixové slunce.

Přednastaveno

Fixy (1.část)

10. srpna 2010 v 13:00 | Carol (K.H.) |  Fotím
Fixy.Probírala jsem propisky a fixy,abych zjistila jestli ještě píšou. Když jsem probírala fixy,vzpomněla jsem si na fotky,které jsem tak různě viděla. A tak jsem je vyfotila. Bude to po dvou částech po 5 fotkách. Foceno na bílé pozadí.V této části jsou zavřené a na obrázku je jich víc pospolu v druhé části budou spíš otevřené a tak různě poházené.
Až se vrátím,vyfotím pastelky.
Přednastaveno

Pozdrav z Kypru

8. srpna 2010 v 19:34 | Carol (K.H.) |  Moje články
Zdravím.
Posílám slunečný pozdrav z Kypru.
Články se objevily,to je super. Můžete čekat ještě dva.  
Je tu hezky přes 30 stupnů a voda je podobná. Pozítří jedeme na výlet po antických památkách. Jinak se mam dobře a doufám,že vy taky.Možna ještě napíšu před odletem. Letíme v noci. A prosim vím,že budete nadávat,že píšu bez čárek,ale nevím jak se to na té klávesnici z které píšu děla a než bych to objevila,už bych neměla čas a proto to až přijedu opravím na čárky.
Jinak sem vám chtěla poděkovat za krasné komentáře. Moc mě potěšili.
Držte mi palce at se neupeču. A jak už sem psala možna ještě napíšu.

Mějte se hezky. :-]
Carol [K.H.] 

PS:Fotím skoro všechno i zase nějaké do umělecka. Těšte se.

Náramek a prstýnek

8. srpna 2010 v 15:00 | Carol (K.H.)
Náramek a prstýnek. Chtěla jsem nejdříve udělat náhrdelník a náramek nebo prsten. Bohužel mi na náhrdelník nevyšli korálky a na náramek jen tak tak a proto je tam i ten zelený pruh.Musím si korálky dokoupit. Hlavně ty zelené.Napadlo mě to jen tak při úklidu,našla jsem totiž ty drátky a korálky.

Přednastaveno

Kočka v břečťanu

6. srpna 2010 v 13:00 | Carol (K.H.) |  Fotím
Jak víte jsem přihlášená ve fotografické soutěži. Proto jsem chodila venku s foťákem, marně jsem se snažila jednu kočku nalákat,aby se šla mazlit k mému psovi,ale nakonec se mi to povedlo s jinou. Ale k té fotce. Jednou jsem se rozhodla,že se podívám,kde je,že popřípadě bych zašla pro našeho pejska nebo spíše fenku Enny. Nikde jsme jí nemohla najít a tak že vylezu na garáž a  podívám se jestli tam není. Šla jsem na žebřík a poté že přelezu na nádrž a přes nádrž na střechu garáže. Nádrž a stěna garáže jsou porostlé břečťanem. Už jsem chtěla vylezt na nádrž,ale najednou v břečtanu něco zašustilo a já uviděla tu kočku,kterou jsem hledala. Protože jsem měla po ruce fotoaparát,vyfotila jsem ji. To bílé v pravém rohu je trubka,která tam vede.

Přednastaveno

Příroda

5. srpna 2010 v 12:00 | Carol (K.H.) |  Fotím
Fotky jsem vyfotila náhodou a když jsem se ně v počítači dívala, přišlo mi,že jdou k sobě. Podařili se mi pro mě unikátní fotky.
K fotkám:
Na zahradě jsem viděla něco,co mi připadalo jako křídla a opravdu to byla křídla, jedno jsem vyfotila.

Na další fotce můžete vidět kobylku. Uviděla jsem ji čirou náhodou. Fotka je trochu rozmazaná,foťák mi ji nechtěl zaostřit. Je pravda,že jsem byla v celku překvapená,že se nechala. Vyfotila jsem ji totiž i z velké blízkosti asi tak 3-4 cm od ní a ona si tam v klidu seděla dál a ani se nehnula. Dávám sem ale fotku z trochu větší dálky.

Další fotka měla původně patřit k fotkám Po dešťi 1 a  2  .  Vyfotila jsem hlemýždě. A ani se mi neschoval,klidně si táhnul dál svou ulitu.

Měsíc

4. srpna 2010 v 12:47 | Carol (K.H.) |  Pastelky
Nejdřívě jsem pastelkou pokreslila celou čtvrtku a potom jsem si nakreslila obrys měsíce a černý vnitřek vygumovala, pak jsem to vybarvila žlutou. Dostalo to takový zvláštní efekt, že není jen žlutý,ale je tam vidět i to černé. Pak jsem dokreslila hvězdy.

PS:5.8 večer odlétám na Kypr, chci přednastavit nějaké články,ale nevím jestli se zveřejní. Nějak to blbne. Možná si v hotelu zaplatím počítač a zajdu se sem podívat jestli se to zveřejnilo a popřípadě to zveřejním,ale nemůžu nic slíbit.

Duha

2. srpna 2010 v 17:00 | Carol (K.H.) |  Pastelky
Kresleno pastelkami.Je tam ještě mrak s deštěm a slunce aneb jak duha vznikla. Kresleno asi 15 minut.